Homestars.mkНе пропуштајте ја следната епизода на нашето ТВ шоу "Stars"

Не пропуштајте ја следната епизода на нашето ТВ шоу “Stars”

Оваа среда, од 20:30 часот на телевизија Алфа, ве очекува специјална епизода со двajca фантастични музичари!

Наши гости ќе бидат неверојатниот Владимир Четкар македонски музичар, композитор, аранжер, продуцент, гитарист и вокалист.

Роден во Охрид, Република Македонија, во детството свирел виолина. Неговиот уникатен музички стил и талент го направија познат на светската музичка сцена.

Вториот наш гостин е најпознатиот караоке забавувач во Македонија, Мето Ди Флаш! Неговите забави не оставаа никого рамнодушен.

Подгответе се за вечер полна со музика, забава и многу изненадувања! Бидете со нас и уживајте во уникатната атмосфера на “Stars”!

Не ја пропуштајте оваа неверојатна емисија!

Must Read

spot_img