HomeUncategorizedЗлатко Џеј Зи Џеј ја облече сопственичката на „Swarovski“ во уникатен фустан

Златко Џеј Зи Џеј ја облече сопственичката на „Swarovski“ во уникатен фустан

Златко Јовановски, македонскиот дизајнер познат како Џеј Зи Џеј (JZJ) е познат по своите специфични и уникатни модни креации кои во многу наврати имала можност да ги носи и балканската ѕвезда Јелена Карлеуша.

Овој пат во негова прекрасна креација се најде Викторија Сваровски, сопственичката на светскиот бренд „Сваровски“.

View this post on Instagram

A post shared by Zlatko Jovanovski (@jzj_zlatko_)

„Драги пријатели, што и да пишам е малку… само ќе кажам, да работите напорно и да верувате во чуда! Дека чуда се случуваат!! Сопственичката на брендот „Сваровски“ носи моја креација“ , напиша Златко и додаде:

„Мојот труд, моето време, мојата енергија да го направам мојот бренд светски! Мојата етикета ја има насекаде низ светот! Среќен сум кога мои креации носат дами кои се убави, успешни и имаат можност да облечат било кој.. и тие ме избираат токму мене! Тогаш сум поласкан и почестен!“ пренесе Женски магазин.

Must Read

spot_img